БЪДЕЩИ МАТЕМАТИЦИ

ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ОТЛИЧНИТЕ МАЛКИ МАТЕМАТИЦИ ОТ ІІІ А КЛАС!

 

"МАТЕМАТИКА БЕЗ ГРАНИЦИ - ПРОЛЕТ"

 

ДЕНИЦА ВАСИЛЕВА - І МЯСТО

 

НИКОЛАЙ ЙОРДАНОВ - ІІ МЯСТО

Благотворителен концерт

    Уважаеми родители и приятели, на 29.04.2015 г. от 17:30 ч. в ОДК ще се състои благотворителен концерт с участието на талантливи ученици от ОУ "Св. Иван Рилски" гр. Перник.

    Станете част от нашата инициатива и дарете средства за деца в неравностойно положение.

    Нека заедно направим добро и дарим щастие на децата.

ОУ „Св. Иван Рилски“ участва в състезанието Spelling Bee 2015

Александра Димитрова Найденова се класира на първо място в училищния кръг на Петото национално състезание по правопис на английски език Spelling Bee, което се проведе на 7 март 2015 г. Тя спелува правилно думата castleи победи. Мария Алекс Сиракова се класира на второ място. И двете ученички се класират за регионалното състезание, което ще се проведе на 18 април в гр. София. Националният кръг на състезанието ще се проведе на 10 май в хотел Хилтън в София.

Spelling Bee е състезание, в което участниците спелуват (от англ. spelling), т. е. произнасят буква по буква различни думи на английски език. Над 6500 ученици на възраст до 14 години се състезаваха в 273 училища в страната през седмицата от 4 до 7 март 2015 г. Участниците се подготвяха по предварително изготвен списък от 500 думи още от началото на месец декември.

Целта на състезанието е да повиши интереса на учениците към изучаването на английски език и да подобри знанията им чрез забавни и интерактивни дейности. В България състезанието се провежда за първи път през 2011 г. по идея на доброволци от Корпус на мира.

Състезанието се организира от Фондация “Корпус за образование и развитие-КОРПлюС”. То се осъществява в партньорство с Фондация „Америка за България”, Посолството на САЩ и под патронажа на Министерството на образованието и науката.

Развитието на състезанието може да следите на www.spellingbee-bg.comи на страницата във Facebookhttps://www.facebook.com/pages/Bulgarian-National-English-Spelling-Bee/130534310346449?ref=hl.

Второ национално състезание по английски език LONGMAN COMPETITION

Финалисти за участие в национален кръг, 28 март 2015 г.

Firstwords

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Monica Georgieva Emanoilova

PTE Young Learners

4th grade

78

 2

Aleksandra Asenova Tarandzhijska

PTE Young Learners

4th grade

78

Springboard

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Svilen Svilenov Vasilev

PTE Young Learners

5th grade

80

 2

Yana Plamenova Yordanova

PTE Young Learners

5th grade

78

 3

Aleksandra Dimitrova Naidenova

PTE Young Learners

5th grade

78

 4

Stiliyan Stefanov Vasilev

PTE Young Learners

5th grade

78

Quickmarch

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Valeri Petrov Aleksandrov

PTE Young Learners

6th grade

80

 2

Aleksandrina Borislavova Marinova

PTE Young Learners

6th grade

78

 3

Maria Aleks Sirakova

PTE Young Learners

6th grade

78

                                                                        

                                                                       Breakthrough

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Eleazara Aleksandrova Aleksandrova

PTE Young Learners

7th grade

78

 2

Maria Metodieva Boyanova

PTE Young Learners

7th grade

78

 3

Victor Danielov Boichev

PTE Young Learners

7th grade

77

 4

Vanesa Edmond Videnova

PTE Young Learners

7th grade

75

 5

David Krasimirov Dobrenov

PTE Young Learners

7th grade

75


Резултат от вътрешноучилищен кръг, 24 януари 2015 г.

Firstwords

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Monica Georgieva Emanoilova

PTE Young Learners

4th grade

78

 2

Aleksandra Asenova Tarandzhijska

PTE Young Learners

4th grade

78

 3

Mihaela Ivailova Velkova

PTE Young Learners

4th grade

76

 4

Ralitsa Ivailova Stanimirova

PTE Young Learners

4th grade

76

 5

Martin Nikolaev Dobrev

PTE Young Learners

4th grade

76

 6

Aleksandar Lubomirov Spasov

PTE Young Learners

4th grade

76

 7

Deyan Kirilov Sazdov

PTE Young Learners

4th grade

74

 8

Katrin Chavdarova Dobrinova

PTE Young Learners

4th grade

74

 9

Martin Kostadinov Krumkov

PTE Young Learners

4th grade

74

 10

Martin Yosifov Stoyanov

PTE Young Learners

4th grade

74

 11

Kristiana Petrova Takova

PTE Young Learners

4th grade

72

 12

Bozhidar Ivailov Stoyanov

PTE Young Learners

4th grade

70

 13

Elitsa Biserova Parvanova

PTE Young Learners

4th grade

70

 14

Gergana Kirilova Aneva

PTE Young Learners

4th grade

62

Springboard

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Svilen Svilenov Vasilev

PTE Young Learners

5th grade

80

 2

Yana Plamenova Yordanova

PTE Young Learners

5th grade

78

 3

Aleksandra Dimitrova Naidenova

PTE Young Learners

5th grade

78

 4

Stiliyan Stefanov Vasilev

PTE Young Learners

5th grade

78

 5

Aleksandra Vladimirova Angelova

PTE Young Learners

5th grade

75

 6

Ivaila Lyudmilova Arnaudova

PTE Young Learners

5th grade

75

 7

Stefaniya Dimitriu Bibidaki

PTE Young Learners

5th grade

74

 8

Anzhelika Irinina Ivanova

PTE Young Learners

5th gr

73

 9

Miroluba Zdravkova Nikolova

PTE Young Learners

5th grade

72

 10

Aleksandra Kamenova Ivanova

PTE Young Learners

5th grade

72

 11

Kaloyan Tsvetelinov Stanoev

PTE Young Learners

5th grade

68

 12

Miloslav Mirchev

PTE Young Learners

5th grade

68

 13

Beatris Stoyanova Toteva

PTE Young Learners

5th grade

62,5

 14

Ivan Victorov Tsibulko

PTE Young Learners

5th grade

57,5

 15

Lora Georgieva Boyanova

PTE Young Learners

5th grade

52

 16

Ivailo Stoyanov Totev

PTE Young Learners

5th grade

52

 17

Erin Dzheihan Ravala

PTE Young Learners

5th gr

49,5

Quickmarch

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Valeri Petrov Aleksandrov

PTE Young Learners

6th grade

80

 2

Aleksandrina Borislavova Marinova

PTE Young Learners

6th grade

78

 3

Maria Aleks Sirakova

PTE Young Learners

6th grade

78

 4

Elena Yordanova Yordanova

PTE Young Learners

6th grade

74

 5

Antoan Krasimirov Ivailov

PTE Young Learners

6th grade

74

 6

Anzhela Nikolaeva Vasileva

PTE Young Learners

6th grade

74

 7

Victoria Robert Oprikova

PTE Young Learners

6th grade

73

 8

Slavi Krumov Asenov

PTE Young Learners

6th grade

73

 9

Deyan Krasimirov Ivanov

PTE Young Learners

6th grade

72

 10

Nadezhda Kaloyanova Kaloyanova

PTE Young Learners

6th grade

72

 11

Maria Ivailova Mitova

PTE Young Learners

6th grade

71,5

 12

Beatris Vladimirova Dzhambazka

PTE Young Learners

6thgrade

70

 13

Maria Plamenova Dimitrova

PTE Young Learners

6th grade

68,5

 14

Kaloyan Kalinov Naidenov

PTE Young Learners

6th grade

67,5

 15

Kaloyan Iliyanov Tsanov

PTE Young Learners

6th grade

66,5

 16

Maksimiliano Ventsislavov Stanimirov

PTE Young Learners

6th grade

66,5

 17

Stefan Stefanov Daskalov

PTE Young Learners

6th grade

66

 18

Hristina Petrova Petrova

PTE Young Learners

6th grade

65,5

 19

Radoslav Dimitrov Mihailov

PTE Young Learners

6th grade

64

 20

Miroslav Ivailov Nikolov

PTE Young Learners

6th grade

63

 21

Kalina Romeova Todorova

PTE Young Learners

6th grade

63

 22

Yoana Svetoslavova Stoilova

PTE Young Learners

6th grade

56

 23

Alek Isam Ali

PTE Young Learners

6th grade

54,5

 24

Anzhel Ivailov Ivanov

PTE Young Learners

6th grade

49,5

 25

Nikol Rumenova Nenkova

PTE Young Learners

6th grade

41

 26

Ivan Ivanov Borisov

PTE Young Learners

6th grade

27,5

 27

Asen Angelov Petrov

PTE Young Learners

6th grade

10

Breakthrough

Име и фамилия на участник

Категория

Клас

Точки

 1

Eleazara Aleksandrova Aleksandrova

PTE Young Learners

7th grade

78

 2

Maria Metodieva Boyanova

PTE Young Learners

7th grade

78

 3

Victor Danielov Boichev

PTE Young Learners

7th grade

77

 4

Vanesa Edmond Videnova

PTE Young Learners

7th grade

75

 5

David Krasimirov Dobrenov

PTE Young Learners

7th grade

75

 6

Aleksandar Biserov Milev

PTE Young Learners

7th grade

52

 7

Boris Aleksandrov Vasilev

PTE Young Learners

7th grade

51

 8

Victoria Ivo Evlogieva

PTE Young Learners

7th grade

50

 9

Ivanela Kirilova Ivanova

PTE Young Learners

7th grade

48

 10

Gabriela Yordanova Borisova

PTE Young Learners

7th grade

47,5

 11

Lachezar Borisov Bonchev

PTE Young Learners

7th grade

41

 12

Dariela Rosenova Spasova

PTE Young Learners

7th grade

41

 13

Tsvetelina Ivailova Mircheva

PTE Young Learners

7th grade

39

 14

Anna Ivova Moskova

PTE Young Learners

7th grade

39

 15

Georgi Mihailov Mihailov

PTE Young Learners

7th grade

34

 16

Dimitar Milkov Rangelov

PTE Young Learners

7th grade

24

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОЛЕДНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО МАТЕМАТИКА

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОЛЕДНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО МАТЕМАТИКА - 13.12.2014 г.

Още статии...