РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЕЛИКДЕНСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО МАТЕМАТИКА 2018 г.

Класиране на участниците във Великденското състезание по математика- 21.04.2018 година               

 

ВМС-2018_класиране

 

 

Място Име Училище Клас Точки
2 Димитър Димитров Божилов ОУ "Св. Иван Рилски" I 37
4 Божидара Йорданова Йорданова ОУ "Св. Иван Рилски" I 35
         
1 Каролина Василева Василева ОУ "Св. Иван Рилски" II 59
         
2 Мартин Мартинов Цветанов ОУ "Св. Иван Рилски" III 47
3 Михаил Митков Каменов ОУ "Св. Иван Рилски" III 45
         
1 Лора Мартинова Валериева ОУ "Св. Иван Рилски" IV 72
2 Георги Емилов Колев ОУ "Св. Иван Рилски" IV 64
         
5 Йоан Десиславов Байчев ОУ "Св. Иван Рилски" VII

46

РЕЗУЛТАТИ ОТ МС "МИХАИЛ СОТИРОВ"

Резултати от МС "Михаил Сотиров"

СЪСТЕЗАНИЕ ПО МАТЕМАТИКА "МИХАИЛ СОТИРОВ"

  

        На 18 ноември (събота) 2017 г. от 10 часа в ОУ „Св. Иван Рилски” гр. Перник ще се проведе за пети път регионално Математическо състезание „Михаил Сотиров”. Да почетем паметта на г-н Михаил Сотиров, да популяризираме неговите математически трудове и да запалим в учениците любовта към математиката, така както той я обичаше.

       Математическото състезание „Михаил Сотиров” е индивидуално състезание, отворено за всички желаещи да участват ученици от ІІ до ХІІ клас.

        Броят на задачите за всички класове (изключение VІІ и ХІІ клас) е 15. Първите 10 задачи са с избираем отговор и се оценяват по 3 точки, 3 от задачите са със свободен отговор – по 5 точки, а 2 задачи се решават подробно – по 10 точки.

       Една от последните 2 задачи ще бъде от сборниците на г-н Сотиров, именувана „Задача на Михаил Сотиров”. Максималният брой точки е 65 точки. Времетраенето е 120 минути.

          Задачите за VІІ и ХІІ клас ще бъдат във формата на НВО и ДЗИ. Максималният брой точки, които участниците могат да получат е 100.

VІІ клас – І модул – 60 минути                                 ХІІ клас – 240 минути

                 ІІ модул – 90 минути

           Заявките за участие с приложен списък се приемат в ОУ „Св. Иван Рилски” гр. Перник или на e-mail: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове.

Катя Сабадошева – 0879010736

Милица Александрова - 0879010738

Мариана Манова - 0879010737

Галина Велинова - 0879010739

Соня Пеева – счетоводител на СУН „Струма” (училищно настоятелство към ОУ „Св. Иван Рилски”) – 0879010720 до 16 ч. на 17.11.2017 г.

Такса 10 лв.

            Резултатите ще бъдат обявени до 30 ноември 2017 г. Ще има отличия за І, ІІ и ІІІ място за всеки отделен клас, специална награда от семейството на Михаил Сотиров и поощрителни награди.

       В деня на състезанието от 10:30 часа в учителската стая на ОУ „Св. Иван Рилски” ще се проведе поредната среща на бивши, настоящи учители по математика, приятели и роднини на Михаил Сотиров.

        Искрено се надяваме, че учителите по математика ще уведомят учениците за това вече станало традиция пернишко състезание. Учителите по математика да изпратят заявка на горепосочения адрес: броя на учениците, участващи в състезанието, както и кои колеги ще присъстват на срещата.

 

 

 

 

 

 

ПОБЕДИТЕЛИТЕ ВЪВ ВЕЛИКДЕНСКОТО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ

 

 

 

ПОЗДРАВЛЕНИЯ за класираните участници,

млади математици във Великденското математическо състезание:

 

І клас

ІІІ място – Елица Петрова Русева – 67 точки

 

ІІ клас

І място – Ива Юриева Любомирова – 46 точки

ІІ място – Михаил Митков Каменов – 43 точки

 

ІІІ клас

І място – Лора Мартинова Валериева – 59 точки

ІІ място – Георги Емилов Колев – 54 точки

V място – Симеон Красимиров Йорданов – 46 точки

 

ІV клас

V място – Камен Митков Каменов – 36 точки

 

V клас

ІІІ място – Александра Христова Христова – 33 точки

 

VІ клас

ІІ място – Йоан Десиславов Байчев – 50 точки

 

VІІ клас

І място - Николай Ангелов Петров – 49 точки

ІV място – Йоан Веселинов Денчев – 30 точки

 

ВИНАГИ В ПЪРВИТЕ РЕДИЦИ!

НАГРАЖДАВАНЕ:

Класиралите се на първите три места се награждават с медали и грамоти;

Класираните до пето място включително се награждават с грамоти;

Награждаване на 10.05.2017г., сряда, 13:30 часа в

сградата на ГПЧЕ "Симеон Радев",

видеозала, 2-ри етаж.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОБЕДИТЕЛИТЕ В КОЛЕДНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО МАТЕМАТИКА

                             

 

 

                                                                          ПЪРВИ КЛАС

 

МЯСТО

Име, презиме, фамилия

Училище

Град/село

точки

2

Розмари Владиславова Иванова

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

97

4

Божана Иванова Боянова

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

94

5

Елица Петрова Русева

ОУ "Св.Иван Рилски"

Перник

92

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                           ВТОРИ КЛАС

 

МЯСТО

Име, презиме, фамилия

Училище

Град/село

точки

3

Михаил Митков Каменов

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

26

4

Иво Мриославов Савов

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

25

 

                                                                         ТРЕТИ КЛАС

 

МЯСТО

Име, презиме, фамилия

Училище

Град/село

точки

2

Симеон Красимиров Йорданов

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

34

3

Лора Мартинова Валериева

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

33

4

Валентин Николаев Гешев

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

30

4

Георги Емилов Колев

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

30

 

                                                                        ЧЕТВЪРТИ КЛАС

 

МЯСТО

Име, презиме, фамилия

Училище

Град/село

точки

1

Камен Митков Каменов

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

50

 

 

                                                                         ШЕСТИ КЛАС

 

МЯСТО

Име, презиме, фамилия

Училище

Град/село

точки

1

Йоан Десиславов Байчев

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

41

 

 

                                                                         СЕДМИ КЛАС

 

МЯСТО

Име, презиме, фамилия

Училище

Град/село

точки

1

Стилиян Стефанов Василев

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

74

2

Александра Димитрова Найденова

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

64

4

Йоан Веселинов Денчев

ОУ "Св. Иван Рилски"

Перник

24

 

Още статии...